Kozmetik Akupuntur

Yaşa bağlı olarak insan cildi yaşlanır. Yıllar içinde cilde sıkı bir görüntü sağlayan elastin ve kolajen sentezi yavaşlar. Bunun yanı sıra yer çekimi, vücuda giren toksik maddeler, olumsuz çevre koşulları gibi nedenlerle cildin yapısı bozulur, kırışıklık artar, ciltte renk değişiklikleri meydana gelir.

Saydığımız olumsuz etkilerden kurtulmak için doğal olmayan botoks, estetik veya diğer cerrahi yöntemler yerine daha az risk içeren kozmetik akupunktur yöntemi tercih edilebilir. Peki, kozmetik akupunktur nedi

Kozmetik Akupunktur Nedir? Ne İşe Yarar?

Kozmetik akupunktur, cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlamak için yapılan, yaşlanmayı yavaşlatmak ve ertelemek için kullanılan anti-aging etkili bir tür akupunktur uygulamasıdır.

 • Tamamen doğal ve herhangi bir ilaç kullanılmadan yapılan bir uygulamadır.
 • Bu yöntemde cerrahi müdahale ya da botoks uygulamasında görülen mimik kaybı, yüz ifadesinin değişmesi gibi sonuçlar yaşanmaz.
 • Uygulaması sonrasında hafif kızarıklık görülebilir, bu da kısa süre sonra kaybolur.
 • Doğal yollarla cildini gençleştirmek, ışıltısını artırmak ve güzelleştirmek isteyen herkes bu yöntemi güvenle tercih edebilir.
 • Kozmetik akupunktur uygulamasında amaç, yaşlılık belirtilerinin azaltılmasıdır.

Akupunktur uygulaması derinin en üst tabakasındaki su miktarını arttırarak cildin kırışıklığını azaltmaya yardımcı olur. Orta tabaka da ise kolajen ve elastin üretimi artar. Bu durum cildin ışıltılı parlak bir görüntüye kavuşmasını desteklerken aynı zamanda cildinizin parlak bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Kozmetik Akupunktur Nasıl Uygulanır? Kaç Seans Sürer?

Öncelikle vücut akupunkturu gerçekleştirilir, müteakiben ise  yüz bölgesine uygulama yapılır. Kozmetik akupunktur, yüzdeki belirli noktalara akupunktur uygulanmasıdır. Bu yöntem ile;

 • Kan akışında artış,
 • Dokulardaki oksijen seviyesinde yükselme, 
 • Toksik maddeler vücuttan atılması,
 • Nihai olarak ise elastik özelliği kaybolan bağ dokularının onarılması desteklenir.

Cildin alt katmanlarında bu değişiklikler meydana gelirken, cildin dış yüzeyinde ise;

 • İnce çizgilerde azalma,
 • Derin cizgilerde incelme,
 • Daha yumuşak bir cilt görünümü gözlemlenir.

Bunların yanında cilt daha sıkı ve gergin bir görüntüye kavuşur. Kozmetik akupunktur uygulaması, estetik kaygıların giderilmesinde önemli bir rol oynadığı gibi, aynı zamanda genel sağlık açısından da birçok faydaya sahiptir.

Fizyolojik yönden sizi destekleyen ve aynı zamanda cildinizin daha genç görünmesini sağlayan bu yöntem, sistemik olarak birçok rahatsızlığın giderilmesinde de etkilidir.

Bu noktada belirtmeliyiz ki botoks gibi uygulamalar ilk aşamada hızlı sonuç veriyor gibi gözükmekle beraber zamanla etkisini kaybeden yöntemlerdir. Kozmetik akupunktur ise, etkisi belirli bir süre içerisinde ortaya çıkan fakat zamanla belirginleşen ve kalıcı hale gelen bir yöntemdir. Uzun yıllardır kullanılan bu yöntem, ayrıca yüz bölgesinde yapay bir görüntü oluşturmaz.

Kozmetik akupunktur uzun soluklu bir hizmettir.  İstenilen sonucun elde edilmesi için belli periyotlar ile tedaviye devam etmek gerekir. En az 5 hafta boyunca hafta da 2 kere olacak şekilde ara vermeden uygulanmalıdır. 5 haftanın sonunda da koruma seanslarıyla ara ara akupunktura devam etmek, sonuçların daha kalıcı ve uzun soluklu olması için önemlidir.

Kozmetik Akupunktur Yönteminin Yan Etkisi Var Mıdır? Acı Hissedilir Mi?

Kozmetik akupunktur tedavisinden herkes faydalanabilir. Ancak hamilelerin, epilepsi hastalarının, kontrolsüz yüksek tansiyonu olanların, son altı ay içinde botoks yaptırmış olanların, şizofrenik hastaların, fazla miktarda alkol ve sigara tüketenlerin kozmetik akupunktur yaptırması sakıncalı olabilir. 

Kozmetik akupunktur kimyasallar içermediği için yan etkisi olmaz. Yapıldığı zaman ciltte küçük kızarıklıklara, bazen de morluklar neden olabilir. Fakat bunlar kısa sürede geçer.

Akupunktur uzak doğu ülkelerinde binlerce yıldır kullanılan bir tedavi yöntemi olduğu için insan sağlığına olumlu etkileri olduğu ifade edilir. Kozmetik akupunktur uygulanırken yüz  bölgesine özel üretilen iğneler kullanıldığı için acı hissedilmez, sadece acı eşiğinize bağlı olarak çok düşük dozda bir acı söz konusu olabilir. 

ZGHolistic Clinic olarak sunduğumuz kalite, özenli hizmet ve indirimli seans fiyatları ile  Ankara kozmetik akupuntur merkezimiz de sizleri bekliyoruz. Erken randevu fırsatları için https://www.zgholisticclinic.com/iletisim sayfası üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş

"Sağlığınız için buradayız."

We are here for your health.Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve web sitesi trafiğini analiz etmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerezleri nasıl kullandığımızı ve "Gizlilik Tercihleri"ne tıklayarak bunları nasıl kontrol edebileceğinizi okuyun.